יום שבת, 28 במאי 2016

ערק בטעמים/ מברוקה
לא רק ערק
הטעימות מערק בטעמים של "מברוקה" לקחו אותי למקומות אחרים מילדותי מבית הכנסת בחולון ועד סיפורי שנות ה 50 בשכונות של מחנה יהודה בירושלים


מילדותי אני זוכר את אבי יעקב עליו השלום מכין בקבוקי ערק אותם היה לוקח לאירועים בבית  הכנסת. חתונה בר מצווה או אזכרה לא עלינו, זה תמיד היה מתחיל ונגמר עם כוסיות קטנות זכוכית של ערק ולצידם ביצים קשות מלפפונים חמוצים בורקס ופיצוחים. את הריח בבית הכנסת של ביצים קשות ואניס אני לא יכול לשכוח. לפי סגנון ההליכה הביתה של המתפללים אפשר היה להבין אם הייתה מסיבה בבית הכנסת... 
הורי שנולדו בירושלים סיפרו לי, שבשכונות של נחלאות הערק של שבת תמיד היה נגמר במכות בין הכורדים לאורפלים שהפרסים על תקן של צופים. (סוג של בילוי)

מברוקה:
הערק בטעמים של "מברוקה" הוא צעד אחד קדימה למשקה עדין, מופחת אלכוהול (28אחוז), ובמגוון טעמים כמו: מוחיטו, אשכולית אדומה, תאנים , צמר גפן מתוק  ומסטיק.
ערק המוחיטו היה קרוב לטעם המקורי החמוץ מתוק בתוספת של ליים, נענע, לימון וסוכר. 
מהיכרותכם איתי בטח לא התפלאתם שלא התאפקתי, ופתחתי גם בקבוק אשכולית אדומה, הצבע החזק, ריח האניס והאשכוליות נתנו את ההרגשה של קוקטייל קלאסי רב טעמים ובמתיקות מעודנת.

ממליץ לשמור את הבקבוקים במקרר, אפשרי להוסיף מעט קרח, עם ההגשה ולא לשכוח שכמה שזה טעים זה גם ככה משקר...

ממרוקו לישראל:
הערק הראשוני התחיל אצל משפחת כהן בביתם במגדור שבמרוקו בשנת 1925, לימים העסק גדל לסניף נוסף בקזבלנקה.
ב2015 המשפחה עלתה לישראל והעבירה את הפעילות לקריית גת, הערק בטעמים נמכר בארץ ובחו״ל הדגש שהערק עובר שלושה זיקוקים ומיוצר ללא חומרים משמרים ומשפרי טעם וריח.

לסיכום:
אני עדיין לא מוותר על משקה האריות הישן והטוב במיוחד ליד החמין של שבת בבוקר, אבל בטוח שהמשקה העממי לוקח צעד קדימה בטעמים קלים ומרתקים.
המחיר לבקבוק ללא מבצעים 59 שקלים.

לחיים חברים לחיים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה